2023 Real przegrywa - Barcelona wygrywa Superpuchar Hiszpanii!

Duma Katalonii pokonuje Real Madryt i sięga po Superpuchar Hiszpanii!

Na przestrzeni lat forma rozegrania meczu o Superpuchar Hiszpanii diametralnie się zmieniła i trudno temu zaprzeczyć. Piłkarscy kibice z Hiszpanii mogą odczuwać swego rodzaju zawód, gdyż starcia o to trofeum zostały przeniesione do Arabii Saudyjskiej. W tej chwili w rywalizacji o to trofeum toczą bój 4 kluby, a zwycięzcy par półfinałowych będą ze sobą rywalizować w finałowym pojedynku. W obecnym sezonie w meczu finałowym przeciw sobie stanęły drużyny Dumy Katalonii i madryckiego Realu. Futbolowi wielbiciele z całego świata mogli być więc zadowoleni, gdyż to oznaczało pierwsze Gran Derbi w meczu o Superpuchar Hiszpanii od paru lat. W pierwszej jedenastce drużyny Dumy Katalonii gra kapitan polskiego zespołu, a więc Lewandowski.

Tak więc nasz zawodnik miał okazję na wygranie pierwszego trofeum w barwach Barcelony. Przed tym meczem sporo futbolowych specjalistów podkreślało, iż zdecydowanym faworytem do triumfu jest madrycki Real. Zwycięzca zeszłorocznej edycji Champions League a także panujący w tej chwili mistrz hiszpańskich rozgrywek to istna maszyna do wygrywania finałów, i dlatego każdy inny wynik niż ich triumf byłby dużym zaskoczeniem. Znaczącą przewagę od rozpoczęcia finałowego starcia miała drużyna FC Barcelony. Gracze doskonale czytali się na boisku i bez problemu tworzyli następne ataki w pobliżu bramki przeciwnika. W finale pierwszy gol został strzelony przez zawodników Barcelony, a jej strzelcem okazał się Gavi, który sfinalizował niesamowite dogranie od Roberta Lewandowskiego. Do bramki przed zakończeniem pierwszej połowy trafił kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski, któremu doskonałym zgraniem popisał się Gavi. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 2:0 dla Barcy, a gracze Realu prezentowali się kiepsko na tle przeciwnika. Obraz meczu w II połowie nie zmienił się, a dwadzieścia minut przed zakończeniem Barca strzeliła trzecie trafienie. Real zdobył jedną bramkę w dodatkowym czasie gry, a jej zdobywcą był Karim Benzema. Ostatecznie pojedynek zakończył się rezultatem 3 do 1 dla Barcy, która takim sposobem zdobyła Superpuchar Hiszpanii.